Arjenworld > Styl > Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021

Modne, męskie fryzury przestały być już tematem tabu, a stały się wizytówką każdego dbającego o siebie faceta, dzięki czemu moda męska zaczęła się prężnie rozwijać i w 2020 roku byliśmy świadkami pojawienia się wiele propozycji, które nawiązywały do klasycznych fryzur, ale tworzyły swój unikatowy styl, co znacznie zwiększyło wachlarz propozycji, które możemy wykorzystać.

W tym katalogu męskich fryzury znajdziesz wszystkie informację, które potrzebujesz, aby określić swój własny styl oraz dobrać propozycję, która będzie najbardziej odpowiadała temu, co chcesz prezentować.

Wszystkie propozycję w poniższym katalogu męskich fryzur będą podzielone na szczegółowe kategorie – o czym powiemy sobie więcej za chwile – co pozwoli Ci w szybko przeskoczyć do najbardziej interesującego tematu.

Jednak zanim przejdziesz do działania…

Przed rozpoczęciem rozglądania się za nową męską fryzurą, poleca zapoznać się z swoim kształtem twarzy oraz poradami dotyczącymi dobierania odpowiedniego ułożenia włosów ze względu na nią – Jaki mam kształt twarzy?

Kiedy będziesz już zdecydowany na daną męską fryzurę, polecam przeczytać temat dobierania odpowiedniego produktu do stylizowania włosów, co pozwoli Ci uniknąć rozczarowania – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Zastosowany podział na rodzaje, typy oraz style w poniższym katalogu fryzur męskich

Zastosowany podział na rodzaje, typy oraz style w poniższym katalogu fryzur męskich
Zastosowany podział na rodzaje, typy oraz style w poniższym katalogu fryzur męskich

Poniższy katalog fryzur męskich został podzielony w taki sposób, aby w prosty sposób pozwolić przejrzeć najpopularniejsze fryzury na daną długość włosów.

Fryzury męskie dzielimy przede wszystkim na trzy typy:

a następnie zostały dodane następujące rodzaje, które mają za zadanie ułatwić Ci dokładniejsze znalezienie tego stylu, którego szukasz:

Ostatecznie omówione w tym katalogu typy męskich fryzur prezentują się tak:

 1. Krótkie fryzury męskie
 2. Fryzury męskie średniej długości
 3. Fryzury męskie długie
 4. Fryzury męskie na zakola
 5. Eleganckie fryzury męskie
 6. Fryzury w stylu Quiff
 7. Fryzury w stylu Pompadour
 8. Fryzury w stylu Side part
 9. Slick back, czyli zaczes do tyłu
 10. Ciekawe fryzury męskie

Oczywiście jest to bardzo prosty podział, który tak na prawdę moglibyśmy rozbijać na kolejne podkategorię, ale myślę, że nie ma sensu jeszcze bardziej się w to zagłębiać, ponieważ bez problemu znajdziesz to, czego szukasz.

1. Krótkie fryzury męskie

Modne fryzury męskie - rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Krótkie fryzury męskie

Krótkie fryzury to najłatwiejsza forma dbania o wygląd męskich włosów, ponieważ praktycznie nie wymaga od nas żadnego wkładu w stylizowanie.

Dobre cięcie nie tylko sprawi, że będziemy mieć praktycznie ułożone włosy zaraz po wysuszeniu, ale również samo ich wytarcie będzie pozwalało nam osiągnąć w miarę satysfakcjonujący efekt „Bad hair day”.

Dodatkowo tego typu fryzury męskie nie wymagają od nas praktycznie żadnych kosmetyków, a na upartego, moglibyśmy je ułożyć nawet na sam Prestyler.

Będąc przy Prestylerach…

Prestyler do włosów z solą morską będzie nam tutaj szczególnie użyteczny, jeżeli zamierzamy postawić na propozycję krótkiej, męskiej fryzury w stylu messy, ponieważ pomaga w zbudowaniu objętości i mocniejszym podkręceniu włosów.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa oraz Prestyler.

Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na ten typ męskich fryzur: 20 Modnych propozycji na krótkie fryzury męskie (+wojskowe).

2. Fryzury męskie średniej długości

Modne fryzury męskie - rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Fryzury męskie średniej długości

Fryzury męskie średniej długości tworzą nam pełen wachlarz zastosowań, ponieważ możemy wybierać pomiędzy zaczesem w tył, na bok, a nawet i do przodu – grzywka.

Do tego możemy manipulować długością boków oraz jak to miało miejsce w fryzurach krótkich, możemy włosy stylizować klasycznie lub w stylu messy.

Jednak od tej długości włosów zaczynają się problemy z uzyskanie oczekiwanego efektu, bez używania odpowiednich kosmetyków do stylizacji.

Do większości fryzur przyda nam się pasta matowa lub pomada, która zagwarantuje wystylizowanie oraz utrwalenie kształtu włosów.

Niezbędny może okazać się też Prestyler, który zdecydowanie poprawi komfort stylizowania, doda objętości do włosów oraz poprawi ich utrwalenie.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa, Pomada oraz Prestyler.

3. Fryzury męskie długie

Modne fryzury męskie - rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Fryzury męskie długie

Fryzury męskie bazujące na długich włosach nie są zbyt popularnym w naszym kraju, ale bardzo prawdopodobne, że zmieni się to w nadchodzącym 2021 roku, kiedy to dojdzie do nas trend do zapuszczania owłosienia na twarzy.

Jednak warto pamiętać, że długie włosy nie są dla wszystkich.

Przede wszystkim odradza się je wszystkim osobom, które mają bardzo łagodne rysy twarzy, ponieważ końcowy efekt nie będzie przypominał męskiego drwala, a bardziej mierną próbę upodobnienia się do kobiety.

Męskie fryzury tego typu sprawdzają się bardzo dobrze dla osób, które mogą wyhodować bujną brodę, która kontrastuję z długimi włosami, dając efekt pewnego siebie faceta, który wie, na czym polega dobry gust.

Długie włosy zazwyczaj nie są tak bardzo wymagające jak ma to miejsce przy średniej długości propozycjach, ale warto i tak stosować podstawowe produkty do stylizacji włosów, co pozwoli lepiej je kontrolować oraz nadać większą objętość.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa, Pomada oraz Prestyler.

Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na ten typ męskich fryzur: TOP 15 Modne fryzury męskie. Długie włosy pod lupą (poradnik).

4. Fryzury męskie sprawdzające się na zakola

Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Fryzury męskie sprawdzające się na zakola

Fryzury męskie sprawdzające się na zakola to wszystkie propozycję, które optycznie pozwalają zamaskować trapiącą nas niedoskonałość linii włosów, co niestety znacznie ogranicza nasz wachlarz wyboru, ale za to świetnie działa!

Do tego typu fryzur zalicza się większość krótkich propozycji – gdzie przede wszystkim dobrze działają fryzury z grzywką – oraz pozycję z wyżej wygolonymi bokami lub zaczesywane na bok, ukrywające jedno z zakol.

Chociaż wachlarz możliwości nas nie rozpieszcza, to możemy pokusić się o zabawę z stylem układania włosów, stawiając nie tylko na perfekcję, ale również Bad Hair Day.

Przy problemach z zakolami warto unikać wszystkich pozycji, które wydłużają czoło, ponieważ mogą uwypuklać braki włosów, często doprowadzając do efektu pędzla.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa oraz Prestyler.

Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na ten typ męskich fryzur: TOP 9 fryzury męskie dla osób mające zakola i wysokie czoło.

5. Eleganckie fryzury męskie

Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Eleganckie fryzury męskie

Eleganckie fryzury męskie to wszystkie propozycję klasyczne, które stawiają na perfekcjonizm, mogący być wzbogacony m.in. o przedziałek.

Jednak jak na ironię, większość eleganckich fryzur prezentuje się bardzo dobrze w nowoczesnym wydaniu, które odrzuca perfekcję, przechodząc bardziej w styl messy.

Ze względu na to, że ten rodzaj fryzur praktycznie zawsze oznacza równo ułożone włosy, idealnie do tego celu sprawdzi się pomada lub pasta matowa.

Warto również włączyć do swojej stylizacyjnej rutyny Prestyler, który robi znaczną różnice w objętości włosów oraz ich ostatecznym utrwaleniu.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa, Pomada oraz Prestyler.

6. Fryzury w stylu Quiff

Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Fryzury w stylu Quiff

Quiff to jedna z najpopularniejszych fryzur w XXI w., która łączy w sobie dwie na pierwszy rzut oka przeciwne cechy – elegancje oraz luźny styl – dzięki czemu sprawdzi się praktycznie dla każdego mężczyzny, który chce wyglądać modnie.

Quiff to nie jest zbyt wymagająca fryzura, którą bardzo ciężko jest nosić źle, co czyni ją jedną z najbardziej uniwersalnych form stylizowania włosów.

Do Quiffa przede wszystkim warto stosować glinkę oraz pastę matową, ale polecam zainwestować również w Prestyler, który pomoże w zbudowaniu objętości.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa oraz Prestyler.

Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na ten typ męskich fryzur: Quiff – co to za fryzura oraz jak i czym ją układać? (poradnik).

7. Fryzury w stylu Pompadour

Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Fryzury w stylu Pompadour

Pompadour to klasyczna fryzura, która kiedy byłaby człowiekiem, nazywałaby się Elvis, Elvis Presley, który nie tylko jest gwiazdą rocka, ale również postacią, która jednoznacznie kojarzy się z włosami stylizowanymi w ten sposób.

Tego typu fryzura to moim zdaniem jedna z tych pozycji, którą każdy kto nie ma przeciwskazań, powinien w swoim życiu odhaczyć.

Do jej stylizacji potrzebny będzie nam Prestyler oraz mocny produkt do stylizacji włosów, który pomoże włosom zachować kształt przez cały dzień.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa oraz Prestyler.

Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na ten typ męskich fryzur: Pompadour – męska fryzura, którą kochają kobiety (poradnik).

8. Fryzury w stylu Side part

Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Fryzury w stylu Side part

Side part to fryzura, która charakteryzuje się tym, że ma przedziałek, który coraz częściej staje się niezbędnym elementem krótkich męskich fryzur.

Jednak side part to nie tylko krótkie propozycję, ale jego rozwój sprawił, że nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć pozycję, które sięgają średnich czy nawet długich włosów, dostarczając nam cały wachlarz stylowych fryzur.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa, Pomada oraz Prestyler.

Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na ten typ męskich fryzur: Side part, czyli fryzura z przedziałkiem na bok (poradnik).

9. Slick back, czyli zaczes do tyłu

Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Slick back, czyli zaczes do tyłu

Slick back, czyli słynny zaczes w tył to fryzura męska, która zawsze będzie w modzie, co udowodniła już ilość jej wariantów, które przez ostatnie lata powstały.

Slick back można zacząć już stylizować na średniej długości włosach, ale do uzyskania typowego jego wyglądu, będziemy musieli zapuścić co najmniej 15cm.

W zależności od użytkownika, do Slick Backa można używać wielu produktów, ale tradycyjnie wykorzystywano pomadę o wysokim połysku.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa, Pomada oraz Prestyler.

Warto przeczytać przed zdecydowaniem się na ten typ męskich fryzur: 20 wersji Slick back, czyli zaczes do tyłu pod lupą (poradnik).

10. Ciekawe fryzury męskie

Modne fryzury męskie – rodzaje, typy i style. Katalog 2020/2021
Ciekawe fryzury męskie

Na koniec krótkie zestawie ciekawych fryzur dla osób, które lubią wyróżniać się wyglądem i nie przepadają za propozycjami serwowane nam przez mainstream.

Większość propozycji dotyczy dłuższych włosów oraz trendu zaciągniętego z serialu „Wikingowie” (pamiętaj, że dużą robotę robi tutaj broda, która nie pozwala twojej twarzy wyglądać dziewczęco), ale znajdą się również propozycję dla osób z krótszymi włosami.

Polecane kosmetyki: Glinka, Pasta matowa oraz Prestyler.

Co jest potrzebne do ułożenia dowolnej fryzury?

Co jest potrzebne do ułożenia dowolnej fryzury?
Co jest potrzebne do ułożenia dowolnej fryzury?

Nawet najlepsze fryzjer nie jest w stanie osiągnąć efektownej, fryzury, jeżeli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi.

Więc co dopiero mamy powiedzieć my?

Dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu tworzenia fryzury, poprzez pozyskanie podstawowych rzeczy potrzebnych do jego wystylizowania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie oczekiwanego efektu, warto wyposażyć się w następujące rzeczy:

 • Lakier
 • Okrągłą szczotkę
 • Prestyler – dodatkowo
 • Pomadę lub inny produkt stylizujący

Lakier do włosów

Lakier do włosów to produkt, który ma za zadanie być ostatnim elementem układania fryzury, która ma pozostać w wyznaczonym kształcie przez dłuższy czas. Stosuje się go przede wszystkim po to, aby utrwalić i poprawić odstające włosy.

Jaki lakier do włosów jest najlepszy?

Okrągła szczotka

Okrągła szczotka to bardzo przydatne narzędzie do układania dowolnej fryzury, ponieważ pozwala nam zaczesywać włosy, jak również w prosty sposób zwiększać ich objętość, w trakcie suszenia. Chociaż do niektórych fryzur nada się bardziej grzebień, to uniwersalność tego produktu sprawia, że powinien on znaleźć się w szafie każdego mężczyzny, któremu zależy na posiadaniu modnie ułożonych włosów.

Jaka okrągła szczotka jest Ci potrzebna?

Prestyler do włosów

Prestyler do włosów to produkt do stylizacji włosów dla mężczyzn, który stosuje przed wysuszeniem włosów. Używa się go po to, aby sprawić, żeby włos stał się bardziej podatny na układanie i lepiej zachowywał docelowy kształt, kiedy fryzura zostanie już utworzona.

Jaki Prestyler jest najlepszy?

Wodna pomada

Pomada do włosów to produkt do stylizacji, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając oczekiwany połysk. Produkt ten daje odwrotny efekt do pasty matującej, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć efekt mokrych włosów.

Pomada do włosów = mocny / średni połysk + mocny / średni chwyt

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Pasta matująca

Pasta matująca to produkt do stylizacji włosów, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając matowego wykończenia. Produkt ten zazwyczaj nie nadaje połysku, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć naturalny wygląd włosów.

Pasta do włosów = matowe wykończenie + średnie / mocne utrwalenie

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Author

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar