Jak szybko schudnąć z brzucha? Odchudzanie bez diety

Zawsze w okresie letnim, większość ludzi zadaje sobie to samo pytanie, jak szybko schudnąć z brzucha i przygotować sylwetkę na nadchodzący okres wylegiwania na słonecznej plaży.

Jednak jak to w naszych czasach bywa, nie każdemu chce się trzymać sztywnego planu żywieniowego, a najlepiej jakby w ogóle można było jeść to samo, co na co dzień i spalać tłuszcz.

Co prawda, tak jak nie jesteśmy wstanie zaprzeczyć grawitacji, tak i nie możemy nie brać pod uwagę zapotrzebowania kalorycznego, które definiuję, czy w naszym orgazmie zachodzi proces redukowania, czy przybierania masy.

Na szczęście możemy zastosować triki, które obniżą naszą dzienną podaż kalorii i przy okazji nie wywrócą naszego życia do góry nogami. Kalorie nadal będą, ale po prostu będziemy delikatnie nimi manipulować, co sprawi, że nie będziemy musieli chodzić z kalkulatorem i zliczać każdej rzeczy.

Jak szybko schudnąć z brzucha? Wykorzystaj aspartam, zamieniając słodzone napoje na napoje zero

Pijesz dużo napojów słodzonych typu Coca Cola, Fanta? Świetnie! Będzie to pierwsza rzecz, którą powinieneś odrzucić, aby schudnąć z brzucha.

Na szczęście, dzięki postępowi mamy dostęp do takich cudownych rzeczy jak napoje zero, które w większości są oparte na aspartamie, co jest dość istotne.

Dlaczego podkreśliłem, że są oparte na aspartamie? ponieważ wokół tej substancji narosło wiele mitów, które sugerują, że powodują raka i są zabójcze dla człowieka.

Oczywiście niektórej słodziki najprawdopodobniej są rakotwórcze i w niektórych krajach są zakazane (w Polsce nie), ale w tym przypadku nie chodzi o aspartam.

De Facto aspartamowi oberwało się rykoszetem, ponieważ jest to najpopularniejsza nazwa słodzika, to w momencie, kiedy poszło w świat, że słodziki mogą być rakotwórcze, ludzie szybko podchwycili, ze to on jest największym złem. Poświęciłem temu zagadnieniu cały wpis, który znajdziesz tutaj – Aspartam.

Jak szybko schudnąć z brzucha? Opieraj się na zdrowych posiłkach i przestań podjadać

Na początku chciałbym podkreślić, że to nie jest tak, że musisz jeść tylko zdrowo, aby być szczupłym. Po prostu każdy trener personalny od razu zaleca wykluczenie “niezdrowych” posiłków, ponieważ są one bardzo kaloryczne i nie zapychają, tak dobrze, jak pełnowartościowe dania.

Poza tym musi on założyć, że możesz mieć różnego rodzaju nietolerancję pokarmowe oraz daje to bardzo fajny, szybki rezultat w cyferkach na wadzę, ponieważ pozbycie się z organizmu prostych cukrów, sprawia, że nasza waga potrafi drastycznie spaść.

Oczywiście jest to efekt pozbycia się nadmiaru wody, którą nasz organizm w sobie trzyma, ale nieświadomy klient, patrzy na efekty, a ten jest błyskawiczny.

Dopóki czujesz się najedzony i wciąż masz kalorię na kolejne posiłki, to warto od czasu do czasu pozwolić sobie na coś “zakazanego”, pamiętaj tylko, że duży snickers (100g) ma tyle samo energii w sobie, co 100g ryżu + 350g brokułów + 100g kurczaka. Wybór należy już tylko do Ciebie.

Jak szybko schudnąć z brzucha? Nie jedz owoców

Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwne, ponieważ od dziecka jesteśmy karmieni informacjami, że owoce to źródło witamin i są niezbędne w naszym życiu.

W rzeczywistości nie są one aż tak świetne, jak się o nich mówi, a przy okazji mają w sobie bardzo dużo kalorii, co pośrednio przeszkadza w szybkim schudnięciu.

Oczywiście nie ma co ich demonizować, ponieważ to wciąż lepszy wybór niż batonik, ale ja polecam zastanowieniem się nad wykluczeniem ich i zastąpieniem warzywami, które również mają wiele niezbędnych naszemu organizmowi mikroelementów, a przy okazji lepiej zapychają.

Jak szybko schudnąć z brzucha wykorzystując wodę?

Pij dużo wody, to najczęstsza rada, którą możemy usłyszeć w każdym temacie odchudzania, ale jest ona bardzo dobra i może Ci tylko pomóc.

Dzięki zapychaniu cieczą, jesteś w stanie dużej powstrzymywać się przed jedzeniem, co przekłada się na ilość kalorii, którą dostarczysz w ciągu dnia.

Popijaj wodę, kiedy czujesz pragnienie i zaczynasz odczuwać głód. Woda nie ma kalorii, więc nie musisz się obawiać, że wpłynie ona na Ciebie negatywnie.

Pamiętaj również, że duża ilość wody może wpłynąć na twoją wagę. Jednak jest to woda, a nie tłuszcz, więc prędzej, czy później sama z Ciebie wyjdzie i nie musisz się przejmować. Liczy się efekt w lustrze.

Jak szybko schudnąć z brzucha dzięki porze jedzenia?

Wykorzystywanie czasu spożywania posiłków do schudnięcia z brzucha, to bardzo ciekawe zagadnienie, które przerodziło się w temat pod bardziej wyszukaną nazwą – Intermittent fasting.

Jednak my pójdziemy w mniej rygorystyczną wersję, która zakładać będzie opóźnianie spożywania pierwszego posiłku tj. śniadania.

Generalnie chodzi o skracanie czasu w trakcie dnia, kiedy jesz. Przykładowo zamiast śniadania o 8:00 i ostatniego posiłku w okolicach 21:00, opóźnij pierwsze danie np: do 12:00, zachowując kolację w tej samej porze (około 21:00).

Taka operacja zapewni Ci skrócenie okna żywieniowego do 9 godzin, co przełoży się na większe zapchanie, mniejszą ilością pożywienia, a to da efekt spożycia mniejszej ilości kalorii w ciągu dnia.

Jak szybko schudnąć z brzucha dzięki rodzajowi jedzenia?

Drugą opcją po wspomnianym opóźnianiu spożycia śniadania, jest spożywanie pierwszego posiłku, na który będą składać się tłuste produkty.

Takim śniadaniem może być np. jajecznica z tłustym boczkiem, smażona na oleju bez kalorii, o którym będzie mowa w dalszej części tego wpisu.

Dzięki energii pochodzącej z tłuszczu, będziesz syty przez dłuższy czas, niż ma to miejsce po spożyciu posiłku opartego na węglowodanach, co przełoży się na brak podjadania przed kolejnym posiłkiem.

Oczywiście takie śniadanie za pewne będzie miało więcej kalorii niż twoje dotychczasowe, ale powinno powinno przełożyć się to na opóźnienie kolejnych posiłków, a może i zrezygnowanie z któregoś.

Chcesz szybko schudnąć z brzucha? Zacznij trenować!

Dobre nawyki, które pomogą Ci obniżyć podaż kalorii, a co za tym idzie, schudnąć z brzucha to jedno, ale również warto zadbać o odpowiedni ruch, który podbije zapotrzebowanie kaloryczne.

Wśród wielu form spalania kalorii możemy wyróżnić m.in. tradycyjne cardio less oraz trening Hiit, które sprawdzą się idealnie w naszym celu, jakim jest schudnięcie.

Osobiście postawiłbym raczej na tradycyjny trening siłowni, który poza efektem chudnięcia, doprowadzi do efektu rekompozycji naszego ciała.

Dzięki temu nie tylko schudniemy, ale również ujędrnimy nasze ciało oraz rozbudujemy je o dodatkową masę mięśniową, która poprawi jego wygląd.

Do pełnego efektu przemiany, warto zainteresować się treningiem brzucha, które dzięki rozbudowaniu, zaczną szybciej przebijać się przez tkankę tłuszczową i nadadzą naszej sylwetce pożądanego wyglądu.

Jak chcesz schudnąć z brzucha, jeżeli wciąż się stresujesz?

Mówiąc o temacie, jak szybko schudnąć z brzucha, to aż grzech nie wspomnieć o czynniku zaczynającym się w naszej głowie – stresie.

Stres to na tyle ciekawe zjawisko, że warto poświęcić mu osobny wpis, ale to co potrzebujemy o nim wiedzieć w kontekście chudnięcia, to fakt, że potrafi on sprawiać, że nie możemy nic włożyć do ust, jak również i to, że szybko sięgamy po coś słodkiego, co w pewnym stopniu poprawia nasz humor.

Warto nauczyć się kontrolować stres i nie dopuszczać do jego powstawania.

Podstawowymi elementami naszej walki z nim powinno być odpowiednie budowanie pewności siebie, unikanie sytuacji, które nas do niego doprowadzają i korzystanie z dobrodziejstw natury, ashwagandhy.

Jak chcesz schudnąć z brzucha, marnując kalorie na olej?

Olej bez kalorii to bardzo użyteczny wynalazek i dziwi mnie, że nadal jest to tak mało popularny produkt w Polsce. Już pomijając aspekt, że oleje, których używamy w domu do smażenia nie są zdrowe, co wielokrotnie wykazywały badania, to po prostu szkoda na nie kalorii.

Tłuszcz to najbardziej kaloryczny makroskładnik, który w 1g ma aż 9 kcal. Tylko spójrz na tabele kalorii znajdującą się na tyle twojego oleju do smażenia, a sam się przekonasz, że to gra niewarta świeczki.

Zacznij używać do gotowania oleju beztłuszczowego, który nie dość, że najprawdopodobniej będzie o wiele zdrowszym wyborem, to jeszcze zaoszczędzi Ci kalorie na coś przyjemniejszego.

Chcesz schudnąć z brzucha? Musisz odpowiednio spać!

Wiem, że w dzisiejszym wyścigu szczurów nie jest prosto znaleźć czas na spanie, ale to jest jeden z ważniejszych aspektów naszego życia, któremu średnio poświęcamy 1/3 naszego życia.

Poza tym, że chodzenie niewyspanym sprawia, że słabo wyglądamy i jesteśmy rozdrażnieni, to wymusza na nas podejmowanie złych decyzji żywieniowych, stawiając słodycze na pierwszym miejscu.

Dzieje się tak dlatego, że słodycze są w dużej mierze zrobione z cukru, który daje nam krótkotrwały kop energetyczny, co skutkuję tym, że po chwili sięgasz po kolejne “doładowanie”, nabijając więcej kalorii.

Po co chudnąć z brzucha, skoro można być na ketozie?

Na koniec chciałbym napisać parę słów na temat zyskującej w ostatnim czasie diety ketogenicznej. Będzie to wstęp do osobnego wpisu, poświęconego temu zagadnieniu, w którym odwołując się do badań, będę chciał dobrze wytłumaczyć, czy warto z niej korzystać.

Cała magia diety ketogenicznej polega na tym, że odrzucamy praktycznie całkowicie spożywanie węglowodanów i bazujemy na produktach tłuszczowych.

Takie rozwiązanie sprawia, że nie tylko nie czujemy głodu, ale również dzięki korzystaniu z innego źródła energii, nasz organizm pracuję w trochę inny [według zwolenników, lepszy] sposób.

Przez to, że nie czujemy takiego parcia na jedzenie, jak przy tradycyjnym menu, mówi się często, że na ketozie można jeść wszystko, co się chce i w jakiej ilości się chce, a i tak schudniemy.

Oczywiście jest to prawda, jeżeli patrzymy na to przez pryzmat tego, że ciężko jest przejeść nasze zapotrzebowanie kaloryczne, kiedy do dyspozycji mamy tylko sycące dania, oparte o tłuszcze.

Jak szybko schudnąć z brzucha? Podsumowanie i źródła

W trakcie pisania wpisu pt. “Jak szybko schudnąć z brzucha? Odchudzanie bez diety”, korzystałem z własnej wiedzy oraz źródeł, które są podlinkowane w odpowiednich wpisach, do których nawiązuję.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o