Spalacze tłuszczu – ranking naturalnych produktów, które pomogą Ci schudnąć

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Odżywianie, Trening
spalacze tłuszczu

Wielu z nas chwyta się różnych metod, aby zgubić zbędne kilogramy. Zadziwiające efekty mogą przynieść regularna aktywność fizyczna oraz dieta odchudzająca. Utracie tkanki tłuszczowej sprzyjają popularne suplementy diety zwane spalaczami tłuszczu. Jakie spalacze tłuszczu uznawane są za najlepsze, a jakie są dedykowane dla kobiet? W naszym rankingu wygrywają najskuteczniejsze suplementy diety. Czy warto je stosować?

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest nie tylko problemem estetycznym. To zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia! Ale jak wiemy z doświadczenia, utrata zbędnych kilogramów nie przychodzi łatwo, choćbyśmy starali się przestrzegać zdrowej diety i uprawiamy sport. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą spalacze tłuszczu.

Naturalne spalacze tłuszczów

Są to suplementy diety, które zawierają substancje wspomagające prawidłowe działanie układu trawiennego. Ich zadaniem jest zwiększenie wydatku energetycznego, dzięki czemu organizm spala więcej kalorii niż zazwyczaj w podobnej sytuacji. Składniki aktywne spalaczy tłuszczu spalają nadmiar kalorii, podnosząc temperaturę ciała. Stosując suplementy diety, robimy cięższy trening i spalamy więcej kalorii niż normalnie.

Za proces ten odpowiadają trzy zjawiska. Dzięki termogenezie mamy więcej energii i nie odczuwamy zmęczenia (polega na podwyższeniu temperatury ciała, co prowadzi do zwiększenia zużycia energii przez organizm), lipoliza umożliwia szybkie spalanie tłuszczu zgromadzonego w komórkach tłuszczowych (polega na uwolnieniu kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych, a tym samym umożliwieniu pobierania energii z zapasów tkanki tłuszczowej), a oksydacja tłuszczów to pobudzanie procesu spalania kwasów tłuszczowych znajdujących się w krwiobiegu.

Najlepsze spalacze tłuszczu

Najlepsze spalacze tłuszczu pomagają inicjować w organizmie co najmniej jeden z powyższych procesów. Należy jednak pamiętać, że rolą suplementów jest wspomaganie aktywności fizycznej i diety odchudzającej. Dlatego podane w nieodpowiednim momencie mogą spowolnić utratę wagi. Suplementy dostępne są zwykle w kapsułkach i tabletkach lub w formie płynnej i sproszkowanej oraz herbatek ziołowych do zaparzania.

Naturalnymi spalaczami tłuszczu są błonnik, morwa biała, ananas, imbir, kurkuma, pieprz cayenne, cynamon, witamina C, ocet jabłkowy, herbata czy czosnek. Do najpopularniejszych suplementów diety w naszym kraju należą lipolityczne spalacze tłuszczu (L-karnityna i zielona herbata przyspieszają reakcje w komórkach tłuszczowych) oraz termogeniczne spalacze tłuszczu (substancje podnoszące temperaturę, co zmusza organizm do spalania większej liczby kalorii, np. kofeina).

Spalacz tłuszczu – ranking

Nasz ranking otwierają tabletki na spalanie tłuszczu zawierające L-karnitynę, która jest organicznym związkiem chemicznym syntetyzowanym z dwóch aminokwasów (lizyny i metioniny) w wątrobie, nerkach i mózgu człowieka. Substancja bierze udział w transporcie kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie są przetwarzane w energię. Może być dostarczana do organizmu wraz z pożywieniem. Stosowana samodzielnie lub w towarzystwie innych substancji o podobnych właściwościach wspiera procesy odpowiadające za spalanie tłuszczu.

Spalacz tłuszczu – czy warto?

Inną naturalną substancją wspierająca spalanie tłuszczu jest kapsaicyna, która odpowiada za pikantny smak, np. w papryczkach chili. Oddziałuje na produkcję adrenaliny oraz aktywuje receptory odpowiedzialne za odczuwanie ciepła. Dzięki temu pomaga podnosić temperaturę ciała, a tym samym wspiera procesy metaboliczne i spalanie tłuszczu. Pomaga regulować apetyt. Kapsaicynę jest najczęściej pozyskiwana z pieprzu cayenne.

Dzięki kofeinie, guaranie czy yerba mate chętniej podejmujemy aktywność. Pobudzony organizm wykonuje bardziej energiczne ruchy, co przekłada się efektywny trening. Więcej kalorii spalamy nie tylko podczas aktywności fizycznej. Także w ciągu dnia produkty te dodają nam energii do działania, co jest szczególnie ważne na diecie odchudzającej. Większe spalanie tłuszczy wywołać mogą ekstrakty z zielonej herbaty czy opuncji figowej. Szczuplejszy wygląd przez zwiększone wydalanie płynów uzyskać można dzięki pokrzywie, mniszkowi lekarskiemu i żurawinie. Warto zaopatrzyć się w ekstrakty z czarnego pieprzu czy karczocha.

Najmocniejszy spalacz tłuszczu – ranking

Czy najmocniejszy spalacz tłuszczu jest najskuteczniejszy? Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Dlatego każdy może mieć swój ranking najmocniejszych spalaczy tłuszczu i każdy… będzie miał rację. Moc nie zawsze jest podstawowym wyznacznikiem skutecznej redukcji. Optymalnie działający spalacz musi zawierać w swoim składzie właściwie dobrane proporcje działających substancji termogenicznych. Niestety, niektóre suplementy zawierają ekstrakty roślin, które nie pomagają w eliminacji tkanki tłuszczowej, ale podskórnej wody.

Bezpieczny spalacz tłuszczu – ranking

Spalacze tłuszczu oferowane przez legalne krajowe sklepy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Bazują głównie na ekstraktach roślinnych, jak i substancjach, których działanie zostało zbadane, a ich skuteczność potwierdzona. Produkty podlegają kontroli sanepidu, który pilnuje, aby zawarte w nim składniki zgadzały się z tym, co zamieszczone jest na etykiecie  pod kątem jakości oraz ilości. Na czele rankingu bezpiecznych spalaczy umieszczamy suplementy oparte na środkach naturalnych.

Spalacze tłuszczu dla kobiet

Na rynku dostępne są spalacze tłuszczu dla kobiet chcących szybko schudnąć bez konieczności poświęcania dłuższego czasu na treningi na siłowni. Na czele wielu rankingów jest wegetariański spalacz tłuszczu dla kobiet oparty na bazie owoców tamaryndowca. Środek zawiera także m.in. kofeinę oraz witaminy B6 i B12.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *